Volvo, Elektrikli Kamyonunu Tanıttı

Volvo Elektrik Kamyonu

Otomotiv sektöründe önde gelen saygın firmalardan biri olan Volvo, Tesla'nın elektrikli kamyonu Semi'ye rakip olacak yeni aracını tanıttı. 

Volvo Elektrik Kamyonu İç Kabin
Volvo'nun ağır vasıta üreten alt markası Volvo Trucks, 2018 yılının başlarında elektrikli bir kamyon üzerinde çalışmaların yapıldığını ve yıl içerisinde tanıtılacağını duyurmuştu. Seri üretiminin ve satışının Avrupa için 2019 yılında yapılması planlanan kamyonun ismi Volvo FL Electric olarak belirtildi. 

Şehir içi teslimat işlerinde kullanılmak amacıyla tasarlanan FL Electric, kullanıcı ihtiyacına göre 100 kWh (2 batarya) ve 300 kWh (6 batarya) iki farklı lityum batarya seçeneğiyle satışa sunulacak. 16 tonluk taşıma kapasitesiyle maximum 300 km menzile sahip olan kamyonda hızlı şarj özelliği de mevcut. DC istasyonlarda birkaç saatte şarj olabilecek AC istasyonlarda ise bir gece şarjda kalması gerekecek. Şehir içi dağıtım ve çöp toplama gibi kısa mesafe gerektiren işlerde kullanılacak olan kamyonun ilk örnekleri İsveç'te bulunan Renova adındaki geri dönüşüm merkezine ve nakliye şirketi TGM'ye teslim edildi. 

Volvo, FL ElectricHiç yorum yok

Yayın Altı Reklam

Blogger tarafından desteklenmektedir.