Dünyanın En Pahalı SUV Modeli Satışa Çıkıyor

Automobile Technology (IAT) tarafından Çin'de üretilen ve dünyanın en pahalı SUV'u olma ünvanını ele geçiren Karlmann King, sert çizgileri, tasarımı ve donanımlarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Karlmann King
Uzun süren prototip çalışmalarının ardından bu yıl içerisinde satışa sunulacak olan Karlmann King'in başlangıç fiyatı 2 milyon dolar olacak. Farklı opsiyon ve zırh özelliği de eklendiği zaman fiyatı 3.8 milyon dolara kadar yükselebilecek. Keskin hatlarıyla askeri aracı andıran ve içerisinde lüks bir yaşam vaat eden SUV modelinin içi VIP konsept ile hazırlanmış. Araç içerisinde her yolcu için ayrı tablet bilgisayar, Playstation 4, TV, buzdolabı, özel cam tavan ve kahve makinesi mevcut.

Karlmann King İç Tasarımı
Ford F550 kabininin üzerine giydirilen araç 6.8 litrelik V10 motoru ile 400 beygire yakın güç üretebiliyor. Farklı opsiyonlara göre 4 ila 6 ton arasında ağırlığa sahip olacak olan aracın maksimum hızı 140 km/s olarak belirtilmiş. Sadece 10 adet üeretileceği belirtilen aracın Türkiye satış fiyatı ise 22 milyon tl olacak. 

Karlmann King Dış Tasarımı

Hiç yorum yok

Yayın Altı Reklam

Blogger tarafından desteklenmektedir.